fluid-checkout - en to bg translation catalogue (521 entries)

en: Go to Plugin Search
bg: Отидете на Търсене на плъгини

en: Activate %s
bg: Активиране на %s

en: <strong>%1$s</strong> requires <strong>%2$s</strong> to be installed and activated. <a href="%4$s">%3$s</a>
bg: <strong>%1$s</strong> изисква <strong>%2$s</strong> да бъде инсталиран и активиран. <a href="%4$s">%3$s</a>

en: Enter your code here
bg: Въведете кода си тук

note: translators: %s: Form field label
en: Add %s
bg: Добавяне на %s

en: Remove
bg: Премахване на

en: Order number and receipt will be sent to this email address.
bg: Номерът на поръчката и разписката ще бъдат изпратени на този имейл адрес.

en: Apartment, unit, building, floor, etc.
bg: Апартамент, блок, сграда, етаж и т.н.

en: Shipping phone
bg: Телефон за доставка

en: Only used for shipping-related questions.
bg: Използва се само за въпроси, свързани с доставката.

en: Single step
bg: Единична стъпка

en: Click to go to the order summary
bg: Кликнете, за да преминете към обобщението на поръчката

en: Cart total:
bg: Обща стойност на количката:

note: translators: Next checkout step title
en: Proceed to %s
bg: Продължете към %s

en: Proceed to contact
bg: Преминете към контакт

en: Proceed to shipping
bg: Преминаване към изпращане

en: Proceed to billing
bg: Преминаване към фактуриране

en: Proceed to payment
bg: Преминаване към плащане

en: Shipping method
bg: Метод на доставка

en: Additional notes
bg: Допълнителни бележки

en: Payment method
bg: Метод на плащане

note: translators: %1$s is replaced with html for "current checkout step number", %2$s is replaced with html for "total number of checkout steps".
en: Step %1$s of %2$s
bg: Стъпка %1$s от %2$s

en: Change: %s
bg: Промяна: %s

en: Not selected yet.
bg: Все още не е избран.

en: Same as shipping address
bg: Същият като адреса за доставка

en: Same as billing address
bg: Същият като адреса за фактуриране

en: Order summary
bg: Резюме на поръчката

en: Edit cart
bg: Редактиране на количката

note: translators: %s: html for the email address typo correction suggestion link
en: Did you mean %s?
bg: Искахте да кажете %s?

en: Change email address to: {suggestion-value}
bg: Променете имейл адреса на: {стойност на предложението}

en: This is a required field.
bg: Това е задължително поле.

en: This is not a valid email address.
bg: Това не е валиден имейл адрес.

en: This field does not match the related field value.
bg: Това поле не съвпада със стойността на свързаното поле.

en: The CPF number "{cpf_number}" is invalid.
bg: Номерът на CPF "{cpf_number}" е невалиден.

en: The CNPJ number "{cnpj_number}" is invalid.
bg: Номерът на CNPJ "{cnpj_number}" е невалиден.

en: (Required)
bg: (Задължително)

en: Checkout Header - Desktop
bg: Заглавие на касата - Настолен компютър

en: Display widgets on the checkout header for large screens. Only displayed if using the plugin's checkout header.
bg: Показване на уиджети в заглавието на касата за големи екрани. Показва се само ако използвате заглавието на касата на плъгина.

en: Checkout Header - Mobile
bg: Заглавие на касата - мобилно

en: Display widgets below the checkout header for mobile devices. Only displayed if using the plugin's checkout header.
bg: Показвайте уиджети под заглавието на касата за мобилни устройства. Показва се само ако използвате заглавието на касата на плъгина.

en: Checkout Sidebar
bg: Странична лента на касата

en: Display widgets on the checkout sidebar after the order summary.
bg: Показване на уиджети в страничната лента на касата след обобщението на поръчката.

en: Checkout Order Summary
bg: Обобщение на поръчката на касата

en: Display widgets inside the order summary at the checkout page.
bg: Показване на уиджети в обобщението на поръчката в страницата за плащане.

en: Checkout Below Place Order
bg: Поръчайте по-долу Място за поръчка

en: Display widgets below the place order button at the checkout page.
bg: Показване на уиджети под бутона за поръчка в страницата за плащане.

en: Checkout Footer
bg: Краен колонтитул на касата

en: Display widgets on the checkout footer. Only displayed if using the plugin's checkout footer.
bg: Показване на уиджети в долния колонтитул на касата. Показва се само ако използвате долния колонтитул на плъгина.

en: Classic
bg: Класически

en: Boxed
bg: В кутия

en: Split
bg: Сплит

en: Minimalist
bg: Минималистичен

en: Fluid Checkout and Delivery Date plugins by CodeRockz
bg: Плъзгащи се плъгини за проверка и дата на доставка от CodeRockz

en: <p>We detected that you are using the plugins Delivery & Pickup Date Time for WooCommerce (free and PRO) by CodeRockz. Integration with these plugins have been moved to Fluid Checkout PRO.</p>
bg: <p>Открихме, че използвате плъгините Delivery & Pickup Date Time за WooCommerce (безплатни и PRO) от CodeRockz. Интеграцията с тези плъгини е преместена в Fluid Checkout PRO.</p>

en: Upgrade to PRO
bg: Надграждане до PRO

en: Fluid Checkout database updated successfully
bg: Базата данни на Fluid Checkout е актуализирана успешно

en: The database changes where applied successfully.
bg: Промените в базата данни са приложени успешно.

en: Ok
bg: Добре

en: Dismiss
bg: Отхвърляне на

en: Fluid Checkout database update
bg: Актуализация на базата данни на Fluid Checkout

en: Some changes to the database are required. As with any update, we recommend you to <strong>take a full backup of your website before proceeding</strong>.
bg: Необходими са някои промени в базата данни. Както при всяка актуализация, препоръчваме ви да <strong>изготвите пълно резервно копие на уебсайта си, преди да продължите</strong>.

en: Update database
bg: Актуализиране на базата данни

en: Fluid Checkout is not compatible with the Divi Builder checkout layout
bg: Fluid Checkout не е съвместим с оформлението на касата на Divi Builder

en: <p>Fluid Checkout needs the classic WooCommerce shortcode-based checkout form to work. When using the Divi Builder to customize the look and feel of the checkout page, the classic shortcodes are replaced with custom widgets from the Divi Builder for each part of the checkout page. These custom widgets are not compatible with Fluid Checkout.</p><p>Please edit your checkout page replacing the Divi Builder widgets with the a text widget containing the shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code>.</p>
bg: <p>Fluid Checkout се нуждае от класическата форма за плащане, базирана на кратките кодове на WooCommerce, за да работи. Когато използвате Divi Builder, за да персонализирате външния вид на страницата за плащане, класическите кратки кодове се заменят с персонализирани уиджети от Divi Builder за всяка част от страницата за плащане. Тези потребителски уиджети не са съвместими с Fluid Checkout.</p><p>Предайте страницата си за плащане, като замените уиджетите на Divi Builder с текстови уиджет, съдържащ краткия код <code>[woocommerce_checkout]</code>.</p>

en: Edit the checkout page
bg: Редактиране на страницата за плащане

en: Read the documentation.
bg: Прочетете документацията.

en: Germanized PRO multistep checkout feature needs to be disabled when using Fluid Checkout
bg: Функцията за многостъпково плащане на PRO трябва да бъде деактивирана, когато използвате Fluid Checkout

en: When using Fluid Checkout, the multistep feature from the Germanized PRO plugin becomes unnecessary and can cause <strong>critical errors while processing new orders</strong>. Please disable the Germanized PRO multistep checkout feature in the plugin settings.
bg: Когато използвате Fluid Checkout, функцията за няколко стъпки от плъгина Germanized PRO става ненужна и може да доведе до <strong>критични грешки при обработката на нови поръчки</strong>. Моля, деактивирайте функцията за многостъпкова каса от Germanized PRO в настройките на плъгина.

en: Go to Germanized settings
bg: Отидете на германизирани настройки

en: Thanks for choosing Fluid Checkout!
bg: Благодарим ви, че избрахте Fluid Checkout!

en: You have been using the plugin for a while now. How do you like it so far? <br>Please give us a quick rating, we appreciate every bit of feedback and it encourages us to keep improving the plugin :)
bg: Използвате плъгина от известно време насам. Как ви харесва досега? <br>Моля, дайте ни бърза оценка, оценяваме всяка обратна връзка и тя ни насърчава да продължаваме да подобряваме плъгина :)

en: Rate the plugin
bg: Оценете плъгина

en: I need help!
bg: Имам нужда от помощ!

en: Some features of WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers might not work as expected when using it with Fluid Checkout. Read <a href="%s">our documentation</a> for more information and alternative solutions.
bg: Някои функции на WooCommerce Checkout Manager от Quadlayers може да не работят както се очаква, когато се използват с Fluid Checkout. Прочетете <a href="%s">нашата документация</a> за повече информация и алтернативни решения.

en: Read documentation
bg: Прочетете документацията

en: Don't show this again
bg: Не показвайте това отново

en: Special offers
bg: Специални оферти

en: Extend all the goodness of Fluid Checkout to your cart page and thank you pages.
bg: Разширете всички предимства на Fluid Checkout до страницата на количката и страниците с благодарности.

en: Fluid Checkout PRO
bg: Проверка на флуиди PRO

en: Design templates, optimized cart and order received pages, account matching, and much more.
bg: Шаблони за дизайн, оптимизирани страници на количката и получените поръчки, съвпадение на акаунти и много други.

en: The best tools to further <strong>improve your WooCommerce checkout conversion rate</strong> and make the purchase experience consistent on the entire journey.
bg: Най-добрите инструменти за по-нататъшно <strong>подобряване на процента на конверсия на касите на WooCommerce</strong> и осигуряване на последователно преживяване при покупка по време на цялото пътуване.

en: More design templates
bg: Още шаблони за дизайн

en: Optimized cart page
bg: Оптимизирана страница на количката

en: Optimized order received / thank you page
bg: Оптимизирана страница за получена поръчка / благодарност

en: Edit cart contents at checkout page
bg: Редактиране на съдържанието на количката в страницата за плащане

en: Account matching / user matching
bg: Съвпадение на акаунти / съвпадение на потребители

en: Express Checkout buttons from supported payment methods
bg: Бутони Express Checkout от поддържаните методи за плащане

en: Trust symbols on the cart and thank you pages
bg: Символи за доверие в количката и страниците с благодарности

en: More positions for the coupon code on the checkout page
bg: Повече позиции за кода на купона на страницата за плащане

en: Integrated coupon code field on the cart page
bg: Интегрирано поле за код на купон в страницата на количката

en: International phone numbers
bg: Международни телефонни номера

en: Gift messages and packing slips
bg: Послания за подаръци и опаковъчни листове

en: Local pickup and in-store collection
bg: Вземане на място и събиране в магазина

en: Upgrade to PRO &mdash; 99 EUR
bg: Надграждане до PRO &mdash; 99 EUR

en: Fluid Checkout PRO – Bundle
bg: Fluid Checkout PRO - Пакет

en: All PRO features + All add-ons for a special price.
bg: Всички PRO функции + всички добавки на специална цена.

en: The bundle includes all add-ons we currently offer and Fluid Checkout add-ons we launch in the future.
bg: Пакетът включва всички добавки, които предлагаме в момента, и добавките за Fluid Checkout, които ще пуснем в бъдеще.

en: 226 EUR value (Save 42%)
bg: Стойност 226 EUR (Спестявате 42%)

en: Google Address Autocomplete
bg: Автоматично попълване на адреси в Google

en: Address Book
bg: Адресна книга

en: EU-VAT Assistant
bg: Асистент по ДДС за ЕС

en: All future add-ons *
bg: Всички бъдещи допълнения *

en: * For as long as you have an active subscription.
bg: * Докато имате активен абонамент.

en: Get the Bundle – Only 129 EUR
bg: Вземете пакета - само 129 EUR

en: All prices shown in EUR. If there are any divergencies with the prices on our website, the offers shown on the website superseed these and will be applied.
bg: Всички цени са посочени в евро. Ако има някакви разминавания с цените на нашия уебсайт, ще се прилагат офертите, показани на уебсайта, които ги заместват.

en: Add-ons
bg: Добавки

en: Enhance your checkout experience with these add-ons.
bg: Усъвършенствайте опита си при плащане с тези добавки.

en: I already have it – Hide this offer
bg: Вече я имам - Скрийте тази оферта

en: Installed &mdash; Activate
bg: Инсталиран &mdash; Активиране

en: Activated
bg: Активиран

en: Up to 40% less checkout fields to fill in.
bg: До 40% по-малко полета за попълване при проверка.

en: Avoid delivery delays and unsatisfied customers. Collect the <strong>correct address information</strong> from the first time they buy with you.
bg: Избягвайте закъснения на доставките и недоволни клиенти. Събирайте <strong>коректна адресна информация</strong> още от първия път, когато купуват от вас.

en: Get this add-on &mdash; 29 EUR
bg: Вземете тази добавка &mdash; 29 EUR

en: Address book
bg: Адресна книга

en: Multiple saved addresses for shipping and billing.
bg: Множество запазени адреси за доставка и фактуриране.

en: Let customers <strong>save multiple shipping and billing addresses</strong> on their account and choose which ones to use at checkout and cart pages.
bg: Позволете на клиентите да <strong>запазят няколко адреса за доставка и фактуриране</strong> в своя акаунт и да избират кои да използват в страниците за поръчка и в количката.

en: Get this add-on &mdash; 59 EUR
bg: Вземете тази добавка &mdash; 59 EUR

en: Simplified EU-VAT validation for your store.
bg: Опростено валидиране на ДДС в ЕС за вашия магазин.

en: Collect and <strong>validate EU VAT numbers at the checkout page</strong>, removes tax charges on reverse charge basis and confirms customer location when needed.
bg: Събира и <strong>утвърждава ДДС номера на ЕС на страницата за плащане</strong>, премахва данъчните такси на база обратно начисляване и потвърждава местоположението на клиента, когато е необходимо.

en: Get this add-on &mdash; 39 EUR
bg: Вземете тази добавка &mdash; 39 EUR

en: All add-ons are sold separately and require the <strong>Fluid Checkout Lite</strong> plugin to be installed and activated, except when noted.
bg: Всички добавки се продават отделно и изискват инсталирането и активирането на плъгина <strong>Fluid Checkout Lite</strong>, освен ако не е отбелязано друго.

en: Select an image
bg: Изберете изображение

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to get your license key, or <a href="%s" target="_blank">purchase a new license key</a>.
bg: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Влезте в профила си</a>, за да получите лицензионния си ключ, или <a href="%s" target="_blank">закупете нов лицензионен ключ</a>.

note: translators: %s: License key expiration date.
en: Valid until %s.
bg: Валидно до %s.

note: translators: %s: License key expiration date.
en: Expired on %s.
bg: Срокът на валидност е изтекъл на %s.

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to renew your license key and continue to receive updates and support.
bg: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Влезте в профила си</a>, за да подновите лицензионния си ключ и да продължите да получавате актуализации и поддръжка.

en: License key cancelled.
bg: Лицензионният ключ е отменен.

en: <a href="%s" target="_blank">Purchase a new license key</a> and continue to receive updates and support.
bg: <a href="%s" target="_blank">Закупете нов лицензионен ключ</a> и продължете да получавате актуализации и поддръжка.

en: Error:
bg: Грешка:

en: Setup & Documentation
bg: Настройка и документация

en: Great! Your checkout page is now running on Fluid Checkout.
bg: Страхотно! Страницата ви за плащане вече работи с Fluid Checkout.

en: Here are a few resources for you to get started:
bg: Ето няколко източника, с които можете да започнете:

en: Read the installation guide <a href="%s" target="_blank">Getting stated with Fluid Checkout</a>.
bg: Прочетете ръководството за инсталиране <a href="%s" target="_blank">Пристъпване към работа с Fluid Checkout</a>.

en: Setup layout and design on the <a href="%s">checkout options</a>.
bg: Настройка на оформлението и дизайна на <a href="%s">опциите за плащане</a>.

en: Check if there are any <a href="%s">integration options</a> available for other plugins you have installed.
bg: Проверете дали има някакви <a href="%s">опции за интегриране</a>, налични за други плъгини, които сте инсталирали.

en: Visit <a href="%s" target="_blank">our documentation</a> for more information about Fluid Checkout features.
bg: Посетете <a href="%s" target="_blank">нашата документация</a> за повече информация относно функциите на Fluid Checkout.

en: If you ever need help, <a href="%s" target="_blank">open a support ticket</a> on our official support channel.
bg: Ако някога имате нужда от помощ, <a href="%s" target="_blank">отворете билет за поддръжка</a> в нашия официален канал за поддръжка.

en: Cart layout
bg: Оформление на количката

en: Cart optimizations
bg: Оптимизации на количката

en: Enable cart page optimizations
bg: Активиране на оптимизации на страницата на количката

en: Display the cart page with a layout similar to the checkout page.
bg: Показвайте страницата на количката с оформление, подобно на страницата на касата.

en: Header and footer
bg: Заглавие и колонтитул

en: Header and footer template
bg: Шаблон за заглавие и колонтитул

en: Controls whether to use the distraction free page header and footer or keep the currently active theme's header and footer.
bg: Контролира дали да се използват заглавието и долният колонтитул на страницата, които не отвличат вниманието, или да се запазят заглавието и долният колонтитул на активната в момента тема.

en: Distraction free header and footer
bg: Заглавие и колонтитул без разсейване

en: Theme's header and footer
bg: Заглавие и колонтитул на темата

en: Cart elements
bg: Елементи на количката

en: Make the order summary stay visible on the cart page while scrolling
bg: Направете така, че обобщението на поръчката да остава видимо на страницата на количката при превъртане

en: Coupon codes
bg: Кодове на купони

en: Select position where to display the coupon codes section on the cart page. Only applicable when AJAX cart and the integrated coupon codes in the checkout page are enabled.
bg: Изберете позиция, в която да покажете раздела с кодове на купони на страницата на количката. Приложимо само когато са разрешени AJAX количката и интегрираните кодове на купони в страницата за плащане.

en: Hidden
bg: Скрит

en: Before the cart items section
bg: Преди секцията с елементи от количката

en: Inside the cart items section
bg: Вътре в раздела за елементи на количката

en: After the cart items section
bg: След раздела с елементи от количката

en: Before the shipping section
bg: Преди раздела за доставка

en: After the shipping section
bg: След раздела за доставка

en: Before the order summary
bg: Преди обобщението на поръчката

en: Inside the order summary
bg: Вътре в резюмето на поръчката

en: Before the order totals
bg: Преди общите суми на поръчките

en: After the order totals
bg: След сумирането на поръчките

en: After the order summary
bg: След обобщението на поръчката

en: Shipping
bg: Доставка

en: Select position where to display the shipping costs and calculator on the cart page.
bg: Изберете позицията, на която да се показват разходите за доставка и калкулаторът на страницата на количката.

en: Display as a cart section
bg: Показване като раздел на количката

en: Cross-sells
bg: Кръстосани продажби

en: Select position where to display the cross-sells section on the cart page.
bg: Изберете позиция, в която да се показва разделът за кръстосани продажби на страницата на количката.

en: Before the cart actions
bg: Преди действията с количката

en: After the cart actions
bg: След действията с количката

en: Layout of cross-sell items on the cart page.
bg: Оформление на елементите за кръстосана продажба на страницата на количката.

en: Optimized horizontal cross-sells layout
bg: Оптимизирано хоризонтално оформление на кръстосаните продажби

en: Theme's cross-sells layout
bg: Оформление на кръстосаните продажби на темата

en: Number of cross-sell items to display on the cart page
bg: Брой на елементите за кръстосана продажба, които да се показват на страницата на количката

en: Trust symbols &amp; badges
bg: Символи на доверие и значки

en: Add widget areas to the cart page
bg: Добавяне на области с джаджи в страницата на количката

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the cart page.
bg: Тези области с уиджети се използват за добавяне на символи за доверие и значки за доверие на страницата на количката.

en: Checkout
bg: Проверка на

en: Layout &amp; design
bg: оформление &amp; дизайн

en: Checkout layout
bg: Оформление на касата

en: Design template
bg: Шаблон за дизайн

en: Dark mode
bg: Тъмният режим

en: Enable dark mode
bg: Активиране на тъмен режим

en: Header and footer templates
bg: Шаблони за заглавие и колонтитул

en: We recommend using the distraction free header and footer to avoid distractions at the checkout page. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Read the research about cart abandonment</a>.
bg: Препоръчваме ви да използвате заглавието и долния колонтитул, за да избегнете разсейване на вниманието в страницата за плащане. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Прочетете изследванията за изоставянето на количката</a>.

en: Logo image
bg: Изображение на логото

en: Choose an image to be displayed on the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
bg: Изберете изображение, което да се показва в заглавието на страницата за плащане. Прилага се само при използване на заглавието и долния колонтитул, които не отвличат вниманието.

en: Header background color
bg: Цвят на фона на заглавието

en: Choose a background color for the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
bg: Изберете цвят на фона за заглавието на страницата за плащане. Прилага се само при използване на заглавието и долния колонтитул, които не отвличат вниманието.

en: HTML color value. ie: #f3f3f3
bg: Стойност на HTML цвят: #f3f3f3

en: Page background color
bg: Цвят на фона на страницата

en: Choose a background color for the checkout page. Color is applied to the <em>body</em> element.
bg: Изберете цвят на фона на страницата за плащане. Цветът се прилага към елемента <em>body</em>.

en: Footer background color
bg: Цвят на фона на колонтитула

en: Choose a background color for the checkout page footer. Only applies when using the distraction free header and footer.
bg: Изберете цвят на фона за долния колонтитул на страницата за плащане. Прилага се само при използване на заглавието и долния колонтитул, които не отвличат вниманието.

en: Checkout elements
bg: Елементи на касата

en: Progress bar
bg: Лентата за напредък

en: Display the checkout progress bar when using multi-step checkout layout
bg: Показване на лентата за напредъка на поръчката при използване на оформление за поръчка в няколко стъпки

en: Make the checkout progress bar stay visible while scrolling
bg: Направете така, че лентата за напредъка на поръчката да остава видима при превъртане

en: Express checkout
bg: Експресно изписване

en: Enable the express checkout section
bg: Активиране на раздела за експресно плащане

en: Displays the express checkout section at checkout when supported payment gateways have this feature enabled.
bg: Показва раздела за експресно плащане при поръчка, когато поддържаните шлюзове за плащане са активирали тази функция.

en: Display express checkout buttons in one line for larger screens
bg: Показвайте бутоните за експресно плащане на един ред за по-големи екрани

en: Ignore additional checkout required fields when paying with a compatible express checkout payment gateway
bg: Игнориране на допълнителни задължителни полета при плащане със съвместим шлюз за експресно плащане

en: Make the order summary stay visible while scrolling
bg: Направете така, че резюмето на поръчката да остава видимо при превъртане

en: Choose a background color for the order summary section.
bg: Изберете цвят на фона на раздела за обобщение на поръчките.

en: Highlight the order totals row in the order summary table
bg: Подчертайте реда с общите суми на поръчките в таблицата за обобщение на поръчките

en: Most useful when the order summary section does not have a highlighted background color. Might also apply to the Cart, Order Received and View Order pages when using Fluid Checkout PRO.
bg: Най-полезно е, когато разделът за обобщение на поръчката няма подчертан фонов цвят. Може да се приложи и за страниците "Количка", "Получена поръчка" и "Преглед на поръчката", когато използвате Fluid Checkout PRO.

en: Action link on the order summary at checkout.
bg: Връзка за действие в обобщението на поръчката при плащане.

en: Edit cart link
bg: Редактиране на връзката на количката

en: Cart items count
bg: Брой на елементите в количката

en: Link to shop page
bg: Връзка към страницата на магазина

en: Cart items
bg: Елементи от количката

en: Enable options to edit cart items on the checkout page
bg: Разрешаване на опции за редактиране на елементите от количката в страницата за плащане

en: Allow customers to change product quantities or removing items directly at the checkout page.
bg: Позволете на клиентите да променят количествата на продуктите или да премахват елементи директно на страницата за плащане.

en: Hide cart items errors at the checkout page
bg: Скриване на грешките в количката в страницата за плащане

en: Do not display the cart items errors message at the top of the checkout page. When submitting the checkout form to complete the purchase, these error messages will always be displayed.
bg: Не показвайте съобщението за грешки в елементите на количката в горната част на страницата за плащане. При изпращане на формуляра за плащане, за да завършите покупката, тези съобщения за грешки винаги ще се показват.

en: Place order
bg: Поставяне на поръчка

en: Define the position to display "Place order" and terms checkbox section.
bg: Определете позицията за показване на раздела "Place order" (Поставяне на поръчка) и полето за отметка с условия.

en: Some options might not be compatible with some plugins and themes.
bg: Някои опции може да не са съвместими с някои плъгини и теми.

en: Below the payment section
bg: Под раздела за плащане

en: Below the order summary
bg: Под обобщението на поръчката

en: Both below the payment section and the order summary
bg: Както под раздела за плащане, така и под обобщението на поръчката

en: Add widget areas to the checkout page
bg: Добавяне на области с джаджи в страницата за плащане

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the checkout page.
bg: Тези области за уиджети се използват за добавяне на символи за доверие и значки за доверие на страницата за плащане.

en: Display checkout sidebar widgets only when viewing the last checkout step on mobile devices when using multi-step checkout layout
bg: Показване на уиджети от страничната лента на касата само при преглед на последната стъпка на касата на мобилни устройства, когато се използва оформление на касата с няколко стъпки

en: Enable integrated coupon code section
bg: Активиране на раздел с интегриран код за купон

en: Only applicable if use of coupon codes are enabled in the WooCommerce settings.
bg: Приложимо само ако използването на кодове на купони е разрешено в настройките на WooCommerce.

en: Display the coupon codes section title
bg: Показване на заглавието на раздела с кодове на купони

en: Only applicable when coupon code is displayed as a separate section on the checkout or cart pages.
bg: Прилага се само когато кодът на купона е показан като отделен раздел на страниците за качване или в количката.

en: Select position where to display the coupon codes section on the checkout page.
bg: Изберете позиция, в която да покажете раздела с кодове на купони на страницата за плащане.

en: Before the checkout steps
bg: Преди стъпките за проверка

en: As a substep before payment methods
bg: Като подстъпка преди методите на плащане

en: As a substep after payment methods
bg: Като подстъпка след методите на плащане

en: Select style of the "apply coupon" button. Only applicable when the coupon code section is displayed "Before the checkout steps" on the checkout page, or "Before the cart items section" on the cart page.
bg: Изберете стила на бутона "приложи купон". Приложимо само когато разделът с кода на купона се показва "Преди стъпките за плащане" на страницата за плащане или "Преди раздела с елементите на количката" на страницата на количката.

en: Default button style
bg: Стил на бутона по подразбиране

en: "Add" link button
bg: Бутон за връзка "Добавяне"

en: Checkout fields
bg: Полета за регистрация

en: Optional fields
bg: Незадължителни полета

en: Hide optional fields behind a link button
bg: Скриване на незадължителни полета зад бутон за връзка

en: It is recommended to keep this option checked to reduce the number of open input fields, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">read the research</a>.
bg: Препоръчително е тази опция да остане маркирана, за да се намали броят на отворените полета за въвеждане, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">прочетете изследването</a>.

en: Do not hide "Address line 2" fields behind a link button
bg: Не скривайте полетата "Адресен ред 2" зад бутон за връзка

en: Recommended only when most customers actually need the "Address line 2" field, or when getting the right shipping address is crucial (ie. if delivering food and other perishable products).
bg: Препоръчва се само когато повечето клиенти действително се нуждаят от полето "Адресен ред 2" или когато получаването на правилния адрес за доставка е от решаващо значение (напр. при доставка на храни и други бързо развалящи се продукти).

en: Display the "Add" link buttons in lowercase
bg: Показване на бутоните за връзка "Добавяне" с малки букви

en: Make the labels of optional field "Add" link button as <code>lowercase</code> (ie. "Add phone number" instead of "Add Phone Number"). This option also affects the link buttons for coupon code fields.
bg: Направете етикетите на бутона за връзка с незадължително поле "Добави" като <code>малки букви</code> (т.е. "Добави телефонен номер" вместо "Добави телефонен номер"). Тази опция засяга и бутоните за връзка за полетата с код на купон.

en: Billing address
bg: Адрес за фактуриране

en: Select position where to display the billing address section on the checkout page.
bg: Изберете позиция, в която да се показва разделът с адреса за фактуриране на страницата за плащане.

en: As a step before shipping
bg: Като стъпка преди изпращането

en: As a sub-step before the shipping address section
bg: Като подетап преди раздела за адреса за доставка

en: As a sub-step after the shipping address section
bg: Като подстъпка след раздела за адреса за доставка

en: As a step after shipping
bg: Като стъпка след изпращането

en: As a sub-step before the payment section
bg: Като подстъпка преди раздела за плащане

en: Force billing and shipping addresses to the same (single section)
bg: Принудително задаване на едни и същи адреси за фактуриране и доставка (един раздел)

en: Checkbox for "Same as shipping/billing address" checked by default
bg: Полето за отметка "Същият като адреса за доставка/фактуриране" е маркирано по подразбиране

en: The checkbox "Same as shiping address" will start as checked by default when the shipping address section is displayed first. <br>The checkbox "Same as billing address" will start as checked by default when the billing address section is displayed first. <br> It is recommended to leave this option checked as to significantly reduce the number of open input fields at checkout, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">read the research</a>.
bg: Полето за отметка "Същото като адреса на изпращане" ще започне да се маркира по подразбиране, когато разделът с адреса на изпращане се показва за първи път. <br>Полето за отметка "Same as billing address" (Същото като адреса за фактуриране) ще започне да се маркира по подразбиране, когато разделът с адреса за фактуриране се покаже първи. <br> Препоръчително е да оставите тази опция отметната, тъй като за да намалите значително броя на отворените полета за въвеждане при поръчка, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">прочетете изследването</a>.

en: Highlight the billing address section in the checkout form
bg: Подчертайте раздела за адрес за фактуриране във формуляра за плащане

en: Shipping address
bg: Адрес за доставка

en: Highlight the shipping address section in the checkout form
bg: Подчертайте раздела за адрес за доставка във формуляра за поръчка

en: Shipping methods
bg: Методи за доставка

en: Choose in which position to display the shipping methods section.
bg: Изберете в коя позиция да се показва разделът с методите на доставка.

en: Before shipping address
bg: Преди адрес за доставка

en: After shipping address
bg: След адреса за доставка

en: Prevent automatic selection of the first shipping method
bg: Предотвратяване на автоматичния избор на първия метод за доставка

en: When enabled, the first shipping method available will not be automatically selected when no other shipping method was previously selected for each shipping package. <br>This option will be automatically enabled if the option for clearing the selected shipping method is enabled for the Local Pickup feature.
bg: Когато е разрешено, първият наличен метод за доставка няма да се избира автоматично, когато преди това не е бил избран друг метод за доставка за всеки пакет за доставка. <br>Тази опция ще бъде активирана автоматично, ако опцията за изчистване на избрания метод на доставка е активирана за функцията Local Pickup (Местно вземане).

en: Local pickup
bg: Вземане на място

en: Removes shipping address section when a local pickup shipping method is selected.
bg: Премахва раздела за адрес за доставка, когато е избран метод за доставка с местно вземане.

en: Replaces the shipping address with the pickup point location when a local pickup shipping method is selected.
bg: Заменя адреса за доставка с местоположението на мястото за получаване, когато е избран метод за доставка с местно получаване.

en: Show option to clear shipping methods in the pickup location substep
bg: Показване на опция за изчистване на методите за доставка в подстъпката за местоположението на взимане

en: Show a link button on the pickup location substep to clear the chosen shipping methods. This can be used to allow showing the shipping address section again if a local pickup method was previously selected.
bg: Показване на бутон за връзка в подстъпката "Място на взимане" за изчистване на избраните методи за доставка. Това може да се използва, за да се позволи повторното показване на секцията с адреса за доставка, ако преди това е бил избран местен метод за получаване.

en: Choose which address to save as the shipping address for local pickup orders.
bg: Изберете кой адрес да бъде запазен като адрес за доставка за поръчките за местно вземане.

en: Save the selected pickup location
bg: Записване на избраното място за взимане

en: Save same as the billing address
bg: Запазете същия като адреса за фактуриране

en: Do not save any shipping address
bg: Не запазвайте адрес за доставка

en: Company name field for shipping address
bg: Поле за име на компанията за адреса за доставка

en: Change visibility for the company name field for the shipping address section on the checkout form.
bg: Промяна на видимостта на полето за име на компанията в раздела за адрес на доставка във формуляра за поръчка.

en: If field is set as "optional", which is the default visibility state, no changes will be applied to let other plugins apply any changes they need.
bg: Ако полето е зададено като "незадължително", което е състоянието на видимост по подразбиране, няма да бъдат приложени никакви промени, за да могат другите плъгини да приложат всички необходими промени.

en: Hidden (remove field)
bg: Скрито (премахване на полето)

en: Optional
bg: По избор

en: Required
bg: Изисква се

en: Add shipping phone field to the checkout form.
bg: Добавяне на поле за телефон за доставка към формуляра за поръчка.

en: Choose in which step to display the shipping phone field.
bg: Изберете в коя стъпка да се показва полето за телефон за доставка.

en: Contact step
bg: Стъпка за контакт

en: Billing phone
bg: Телефон за фактуриране

en: Add billing phone field to the checkout form.
bg: Добавяне на поле за телефон за фактуриране към формата за плащане.

en: Choose in which step to display the billing phone field.
bg: Изберете в коя стъпка да се показва полето за телефон за фактуриране.

en: Enable phone number validation based on country rules
bg: Активиране на валидирането на телефонни номера въз основа на правилата на страната

en: When disabled, the phone field validation will not check if country or area codes are valid for the country.
bg: Когато е деактивирано, валидирането на полето за телефон няма да проверява дали кодовете на страната или района са валидни за страната.

en: Only show allowed countries for shipping or billing
bg: Показвайте само разрешените държави за доставка или фактуриране

en: When enabled, only the countries allowed for shipping will be available in the shipping phone field, and only countries allowed for billing will be available for the billing phone field.
bg: Когато е разрешено, само държавите, разрешени за доставка, ще бъдат налични в полето за телефон за доставка, а само държавите, разрешени за фактуриране, ще бъдат налични в полето за телефон за фактуриране.

en: Show country code beside the flag
bg: Показване на кода на страната до флага

en: Show an example of a valid phone number inside phone fields
bg: Показване на пример за валиден телефонен номер в полетата за телефон

en: Do not change placeholders
bg: Не променяйте заместителите

en: Show if not defined
bg: Покажи, ако не е дефинирано

en: Always show
bg: Винаги показвайте

en: Order notes
bg: Бележки за поръчка

en: Define the visibility of the additional order notes field.
bg: Определете видимостта на полето за допълнителни бележки към поръчката.

en: Gift options
bg: Опции за подарък

en: Display gift message and other gift options at the checkout page
bg: Показване на съобщение за подарък и други опции за подарък в страницата за плащане

en: Allow customers to add a gift message and other gift related options to the order.
bg: Позволете на клиентите да добавят съобщение за подарък и други опции, свързани с подаръка, към поръчката.

en: Display the gift message fields always expanded
bg: Показване на полетата за съобщения за подаръци винаги разширени

en: Display the gift message as part of the order details table instead of a separate section
bg: Показване на съобщението за подарък като част от таблицата с подробна информация за поръчката вместо в отделен раздел

en: This option affects the order confirmation page (thank you page) and order details on account pages, emails and packing slips.
bg: Тази опция влияе на страницата за потвърждаване на поръчката (страница "Благодаря") и на данните за поръчката в страниците на акаунта, имейлите и опаковъчните листове.

en: Account matching
bg: Съвпадение на сметки

en: Enable the account matching feature
bg: Активиране на функцията за съвпадение на сметки

en: Associate the guest customer's orders with their existing account when an account already exists with the customer's contact details.
bg: Свържете поръчките на гостуващия клиент с неговия съществуващ акаунт, когато вече съществува акаунт с данните за контакт на клиента.

en: Display message when an account exists with the email address provided
bg: Показване на съобщение, когато съществува акаунт с предоставения имейл адрес

en: Replaces the account creation fields with a notification and option to log in. In some contexts, it might be recommended to leave this option disabled to protect the privacy of customers.
bg: Замества полетата за създаване на акаунт с известие и възможност за влизане. В някои контексти може да се препоръча тази опция да остане деактивирана, за да се защити поверителността на клиентите.

en: Dashboard
bg: Информационно табло

en: Integrations
bg: Интеграции

en: No integrations available at the moment on this section. The options related to each plugin will only appear here if that plugin is activated.
bg: В момента няма налични интеграции в този раздел. Опциите, свързани с всяка приставка, ще се появят тук само ако тази приставка е активирана.

en: License keys
bg: Лицензионни ключове

en: No license keys options available at the moment on this section. The options related to each plugin or add-on will appear here when that plugin is activated.
bg: В момента в този раздел няма налични опции за лицензионни ключове. Опциите, свързани с всеки плъгин или добавка, ще се появят тук, когато този плъгин бъде активиран.

en: Visit our website for more information about our plugins and add-ons.
bg: Посетете нашия уебсайт за повече информация относно нашите плъгини и добавки.

en: Order pay page
bg: Страница за плащане на поръчки

en: Order pay
bg: Плащане на поръчката

en: Enable order pay page optimizations
bg: Активиране на оптимизации на страницата за плащане на поръчки

en: Changes the layout of order pay page for existing orders pending payment from the customer.
bg: Променя оформлението на страницата за плащане на поръчки за съществуващи поръчки, които очакват плащане от клиента.

en: Add widget areas to the order pay page
bg: Добавяне на области с уиджети към страницата за плащане на поръчки

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the order pay page.
bg: Тези области за уиджети се използват за добавяне на символи за доверие и значки за доверие на страницата за плащане на поръчки.

en: Thank you page & order details layout
bg: Благодарствена страница и оформление на данните за поръчката

en: Order details optimizations
bg: Оптимизации на детайлите на поръчката

en: Enable thank you page and order details optimizations
bg: Активиране на оптимизациите на страницата с благодарности и подробностите за поръчката

en: Changes the layout of order details on the thank you page and account pages.
bg: Промяна на оформлението на данните за поръчката в страницата с благодарности и в страниците с акаунти.

en: Enable order details customizations on email notifications
bg: Активиране на персонализациите на подробностите за поръчката в имейл известията

en: Display new sections and change order of sections on email notifications. Styles of order details on email notifications remain unchanged.
bg: Показване на нови раздели и промяна на реда на разделите в имейл известията. Стиловете на подробностите за поръчката в имейл известията остават непроменени.

en: Thank you page
bg: Благодарствена страница

en: These options affect the thank you page, also known as order received or order confirmation pages.
bg: Тези опции влияят на страницата с благодарности, известна още като страници за получена поръчка или потвърждение на поръчката.

en: Order details layout
bg: Оформление на детайлите на поръчката

en: Display the order details with wide layout on the thank you page
bg: Показване на данните за поръчката с широко оформление на страницата с благодарности

en: Add widget areas to the thank you page
bg: Добавяне на области с джаджи към страницата с благодарности

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the thank you page.
bg: Тези области за уиджети се използват за добавяне на символи за доверие и значки за доверие в страницата с благодарности.

en: These options affect the thank you page , view order details on account pages and on email notifications.
bg: Тези опции засягат страницата с благодарности , прегледа на подробностите за поръчката на страниците на акаунта и на имейл известията.

en: Order actions
bg: Действия по поръчката

en: Choose in which position to display the order actions.
bg: Изберете в коя позиция да се показват действията по поръчката.

en: Inside the order overview
bg: Вътрешен преглед на поръчката

en: After the order overview
bg: След прегледа на поръчката

en: After order sections
bg: Секции след поръчка

en: Order status
bg: Статус на поръчката

en: Display the order status progress bar
bg: Показване на лентата за напредъка на състоянието на поръчката

en: Choose in which position to display the section.
bg: Изберете в коя позиция да се показва разделът.

en: After the order overview and payment instructions
bg: След прегледа на поръчката и инструкциите за плащане

en: Before the order items section
bg: Преди секцията с елементи на поръчката

en: Inside the order items section
bg: Вътре в раздела за елементи на поръчката

en: After the order items section
bg: След раздела за елементи на поръчката

en: On the sidebar
bg: В страничната лента

en: Order downloads
bg: Поръчка на изтегляния

en: Gift message
bg: Послание за подарък

en: Tools
bg: Инструменти

en: Troubleshooting
bg: Отстраняване на неизправности

en: Debug options
bg: Опции за отстраняване на грешки

en: Debug mode
bg: Режим за отстраняване на грешки

en: Using debug mode affects the website performance. Only use this option while troubleshooting.
bg: Използването на режим за отстраняване на грешки се отразява на производителността на уебсайта. Използвайте тази опция само при отстраняване на неизправности.

en: Load unminified assets
bg: Зареждане на неминифицирани активи

en: Enhanced select fields
bg: Усъвършенствани полета за избор

en: Replace <code>select2</code> dropdown components with <code>TomSelect</code>
bg: Замяна на компонентите за падащо меню <code>select2</code> с <code>TomSelect</code>

en: TomSelect is a simpler dropdown selection component which is less prone to errors than Select2, while offering the same features that are actually used on WooCommerce checkout pages.
bg: TomSelect е по-опростен компонент за избор от падащо меню, който е по-малко склонен към грешки от Select2, като същевременно предлага същите функции, които се използват в страниците за плащане на WooCommerce.

en: Fix automatic zoom-in on form fields
bg: Поправяне на автоматичното увеличаване на полетата на формуляра

en: Set <code>font-size</code> inside form fields to 16px
bg: Задаване на <code>font-size</code> в полетата на формата на 16px

en: When the font size inside form fields is smaller than 16px, Safari and other browsers might automatically zoom in on mobile devices to make the text easier to read. When this option is enabled, it will set the font size for inside the form fields to 16px on pages optimized by Fluid Checkout to avoid it zooming in.
bg: Когато размерът на шрифта в полетата на формуляра е по-малък от 16px, Safari и други браузъри могат автоматично да увеличат шрифта на мобилните устройства, за да направят текста по-лесен за четене. Когато тази опция е разрешена, тя ще зададе размер на шрифта вътре в полетата на формуляра на 16px на страници, оптимизирани от Fluid Checkout, за да се избегне увеличаването му.

en: The shipping destination is always set to "Default to customer shipping address" when Fluid Checkout is activated. Customers can still provide different shipping and billing addresses during checkout, an option for setting the default billing address to be the same as the shipping address is available at WooCommerce > Settings > Fluid Checkout.
bg: Дестинацията за доставка винаги е настроена на "По подразбиране на адреса за доставка на клиента", когато е активирана функцията Fluid Checkout. Клиентите все пак могат да предоставят различни адреси за доставка и фактуриране по време на поръчката, като в WooCommerce > Settings > Fluid Checkout е налична опция за задаване на адреса за фактуриране по подразбиране да бъде същият като адреса за доставка.

en: Fluid Checkout
bg: Проверка на флуидите

en: Settings
bg: Настройки

en: Support
bg: Подкрепа

en: <a target="_blank" href="%s">Upgrade to PRO</a> to unlock more options.
bg: <a target="_blank" href="%s">Подгответе се за PRO</a>, за да отключите повече опции.

en: (experimental)
bg: (експериментално)

en: Confirm
bg: Потвърдете

en: Verify Phone Number
bg: Проверка на телефонния номер

en: Please verify your phone number.
bg: Моля, проверете телефонния си номер.

en: The Bluehost Plugin
bg: Плъгинът на Bluehost

en: Custom fields
bg: Потребителски полета

en: Enable custom shipping email field
bg: Активиране на персонализирано поле за имейл за доставка

en: When enabled, the shipping email field from the Bluehost plugin will be added to the checkout form.
bg: Когато е разрешено, полето за имейл за доставка от плъгина на Bluehost ще бъде добавено към формуляра за поръчка.

en: Captcha Pro by BestWebSoft
bg: Captcha Pro от BestWebSoft

en: Captcha position
bg: Позиция на Captcha

en: Define the position to display the captcha section. Some positions might not work depending on the captcha type chosen.
bg: Определете позицията за показване на раздела Captcha. Някои позиции може да не работят в зависимост от избрания тип captcha.

en: Selecting a pickup point is required before proceeding.
bg: Преди да продължите, е необходимо да изберете точка на взимане.

en: Pickup point
bg: Място на получаване

en: Pickup point not selected yet.
bg: Все още не е избрана точката на качване.

en: Pickup point:
bg: Място на получаване:

en: Mailchimp for WooCommerce
bg: Mailchimp за WooCommerce

en: Subscribe checkbox
bg: Поле за отметка за абонамент

en: Override the position for the subscribe checkbox on the checkout page and always display it on the contact step
bg: Отмяна на позицията на квадратчето за абонамент на страницата за поръчка и винаги го показвайте на стъпката за контакт

en: Before Shipping Address
bg: Преди адрес за доставка

en: (originally "%s")
bg: (първоначално "%s")

en: After Shipping Address
bg: След адрес за доставка

en: Selecting a collection point is required when shipping with FermoPoint.
bg: При транспортиране с FermoPoint е необходимо да се избере точка за събиране.

en: If checked informs typos in email to users. (This feature has been disabled because Fluid Checkout offers the feature. Changes to this option will not take effect)
bg: Ако е маркирано, информира потребителите за печатни грешки в имейлите. (Тази функция е деактивирана, тъй като Fluid Checkout предлага тази функция. Промените в тази опция няма да влязат в сила)

en: Enable Mail Check: (disabled feature)
bg: Активиране на проверката на пощата: (деактивирана функция)

en: Carrier:
bg: Преносител:

en: Sendinblue - WooCommerce Email Marketing
bg: Sendinblue - WooCommerce имейл маркетинг

en: Sign up checkbox position
bg: Позиция на квадратчето за регистрация

en: Move the sign up checkbox to the contact step
bg: Преместване на квадратчето за регистрация в стъпката за контакт

en: When enabled, the checkbox will be moved to the contact step independently of the display location defined in the Sendinblue plugin settings.
bg: Когато е разрешено, квадратчето за отметка ще бъде преместено в стъпката за контакт независимо от мястото на показване, определено в настройките на плъгина Sendinblue.

en: Theme Betheme
bg: Тема Betheme

en: Checkout progress
bg: Напредък на поръчката

en: Output the checkout steps section from Betheme on the checkout, cart and order received pages.
bg: Извеждане на секцията със стъпките за плащане от Betheme на страниците за плащане, количката и получената поръчка.

en: Theme Fennik
bg: Тема Fennik

en: Breadcrumbs
bg: Хлебни трохи

en: Output the breadcrumbs section from the Fennik theme when using Fluid Checkout header and footer.
bg: Извеждане на секцията с трохите от темата Fennik при използване на заглавието и долния колонтитул на Fluid Checkout.

en: Theme Go
bg: Тема Go

en: My account layout
bg: Оформление на профила ми

en: Enable wide layout on "My account" page.
bg: Активиране на широко оформление на страницата "Моят акаунт".

en: Theme Impreza
bg: Тема Impreza

en: Header
bg: Заглавие

en: Spacing for site header at the checkout page (in pixels)
bg: Разстояние между заглавието на сайта в страницата за плащане (в пиксели)

en: Only applicable when using the Impreza theme header at the checkout page.
bg: Прилага се само при използване на заглавието на темата Impreza в страницата за плащане.

en: Theme Kapee
bg: Тема Kapee

en: Output the checkout steps section from the Kapee theme on the checkout, cart and order received pages.
bg: Изведете раздела със стъпките за плащане от темата Kapee на страниците за плащане, количката и получената поръчка.

en: Theme Porto
bg: Тема Порто

en: Output the checkout steps section from the Porto theme on the checkout, cart and order received pages.
bg: Изведете раздела за стъпките за плащане от темата Porto на страниците за плащане, количката и получената поръчка.

en: Theme Pressmart
bg: Тема Pressmart

en: Output the checkout steps section from the Pressmart theme on the checkout, cart and order received pages.
bg: Изведете раздела за стъпките за плащане от темата Pressmart на страниците за плащане, количката и получената поръчка.

en: Theme The Gem
bg: Темата на скъпоценния камък

en: Output the checkout steps section from The Gem theme when using Fluid Checkout header and footer.
bg: Извеждане на секцията със стъпките за плащане от темата Gem при използване на заглавието и долния колонтитул на Fluid Checkout.

en: Theme Woodmart
bg: Тема Woodmart

en: Output the checkout steps section from the Woodmart theme when using Fluid Checkout header and footer.
bg: Извеждане на секцията със стъпките на касата от темата Woodmart при използване на заглавието и долния колонтитул на Fluid Checkout.

en: Checkout options
bg: Опции за поръчка

en: Disable the theme checkout options
bg: Деактивиране на опциите на темата за плащане

en: The options display product image, quantity field, remove button and link to product page added by the theme are disabled by default.
bg: Добавените от темата опции за показване на изображение на продукта, поле за количество, бутон за премахване и връзка към страницата на продукта са деактивирани по подразбиране.

en: Theme Atomion
bg: Тема Atomion

en: Order progress
bg: Напредък на поръчката

en: Display order progress from the theme
bg: Показване на напредъка на поръчката от темата

en: Display the form field labels visible on the page
bg: Показване на етикетите на полетата на формуляра, видими на страницата

en: It is recommended to keep this option enabled for a better user experience.
bg: Препоръчително е тази опция да бъде активирана за по-добро потребителско изживяване.

en: Theme ZK Nito
bg: Тема ZK Nito

en: Add extra fields to the checkout form
bg: Добавяне на допълнителни полета във формата за плащане

en: Adds an extra shipping email and shipping phone field to the shipping address section.
bg: Добавя допълнително поле за имейл за доставка и телефон за доставка в раздела за адрес за доставка.

en: Go to the home page
bg: Отидете на началната страница

en: Skip to content
bg: Преминаване към съдържанието

en: Create an account
bg: Създаване на акаунт

en: Log in to your account
bg: Влезте в профила си

en: Already have an account?
bg: Вече имате акаунт?

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Log out</a>
bg: Влезли сте като %1$s. <a href="%2$s">Излизане</a>

en: Your order has a total amount due of %s. No further payment is needed.
bg: Общата дължима сума на вашата поръчка е %s. Не е необходимо допълнително плащане.

en: Close and continue with checkout
bg: Затваряне и продължаване на поръчката

en: Continue
bg: Продължи

en: Parcel terminal
bg: Терминал за пратки

en: <p>This widget has been replaced by Fluid Checkout. </p><p>When using Fluid Checkout, the checkout page needs to use the original WooCommerce shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code> to work properly.</p><p>For more information, visit the Fluid Checkout documentation.</p>
bg: <p>Тази джаджа е заменена от Fluid Checkout. </p><p>При използване на Fluid Checkout страницата за поръчка трябва да използва оригиналния шорткode на WooCommerce <code>[woocommerce_checkout]</code>, за да работи правилно.</p><p>За повече информация посетете документацията на Fluid Checkout.</p>

en: Theme The7
bg: Темата The7

en: Additional header sections
bg: Допълнителни раздели на заглавието

en: Output additional header sections if enabled in the theme settings.
bg: Извеждане на допълнителни секции в заглавието, ако това е разрешено в настройките на темата.

en: More information
bg: Повече информация

en: Pick a Locker
bg: Изберете шкафче

en: Page template
bg: Шаблон на страницата

en: Use `Order confirmation` page template for block-based themes
bg: Използване на шаблона на страницата `Потвърждаване на поръчката` за блок-базирани теми

en: Only applies when using a block-based theme.
bg: Прилага се само при използване на тема, базирана на блокове.

en: Payment form
bg: Формуляр за плащане

en: Apply styles to the Stripe payment form fields
bg: Прилагане на стилове към полетата на формата за плащане на Stripe

en: When enabled, Fluid Checkout will apply styles optimized for compatibility with the plugin. You may want to disable this if you are using custom styles for the Stripe payment form fields.
bg: Когато е разрешено, Fluid Checkout ще прилага стилове, оптимизирани за съвместимост с плъгина. Може да искате да деактивирате тази опция, ако използвате персонализирани стилове за полетата на формата за плащане на Stripe.

en: Theme Nyture
bg: Тема Nyture

en: Output the checkout steps section from the Nyture theme when using Fluid Checkout.
bg: Извеждане на секцията със стъпките на касата от темата Nyture при използване на Fluid Checkout.

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the shipping address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the shipping address can be copied to the billing address when that option is checked.
bg: Може да се наложи да бъде "задължително", ако разделът с адреса за фактуриране се показва след раздела с адреса за доставка и полето за телефон за фактуриране е зададено като "задължително". Това е необходимо, за да се гарантира, че адресът за доставка може да се копира в адреса за фактуриране, когато тази опция е маркирана.

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the billing address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the billing address can be copied to the billing address when that option is checked.
bg: Може да се наложи да бъде "задължително", ако разделът за адрес за фактуриране се показва след раздела за адрес за фактуриране и полето за телефон за фактуриране е зададено като "задължително". Това е необходимо, за да се гарантира, че адресът за фактуриране може да се копира в адреса за фактуриране, когато тази опция е маркирана.

en: Allows customers to make payments for orders that are either created manually by the store admin or not completed during checkout.
bg: Позволява на клиентите да извършват плащания за поръчки, които са създадени ръчно от администратора на магазина или не са завършени по време на поръчката.

en: The plugin WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers is not compatible with Fluid Checkout
bg: Плъгинът WooCommerce Checkout Manager от Quadlayers не е съвместим с Fluid Checkout

en: Company name field for billing address
bg: Поле за име на фирма за адреса за фактуриране

en: Change visibility for the company name field for the billing address section on the checkout form.
bg: Промяна на видимостта на полето за име на компанията в раздела за адрес за фактуриране във формуляра за плащане.

en: Theme Bookshelf
bg: Рафт за книги по темата

en: Output the checkout steps section from the Bookshelf theme when using Fluid Checkout.
bg: Извеждане на секцията със стъпките за плащане от темата Bookshelf при използване на Fluid Checkout.

en: Account password
bg: Парола на акаунта

en: An account will be created with the information provided at checkout when completing the order.
bg: Ще бъде създаден акаунт с информацията, предоставена на касата при завършване на поръчката.

en: Choose the style of the progress bar.
bg: Изберете стила на лентата за напредък.

en: Bars
bg: Барове

en: Theme Ireca
bg: Тема Ireca

en: WooCommerce page layout
bg: Оформление на страницата на WooCommerce

en: Force wide layout on WooCommerce pages
bg: Принудително широко оформление на страниците на WooCommerce

en: This ensures the content section is not too narrow on WooCommerce pages including checkout, cart, order received, order pay and account pages.
bg: Това гарантира, че секцията със съдържание не е твърде тясна на страниците на WooCommerce, включително страниците за поръчка, количка, получена поръчка, плащане на поръчка и акаунт.

en: Position on checkout page
bg: Позиция на страницата за поръчка

en: Choose where to display the available coupons section on the checkout page.
bg: Изберете къде да се покаже разделът с наличните купони на страницата за плащане.

en: Before the progress bar
bg: Преди лентата за напредък

en: After the progress bar
bg: След лентата за напредък

en: Before coupon codes section
bg: Преди раздел кодове на купони

en: Enable international phone number fields
bg: Активиране на полета за международни телефонни номера

en: Format phone numbers according to the rules for each country.
bg: Форматирайте телефонните номера в съответствие с правилата за всяка страна.

en: Use precise phone number validation
bg: Използвайте точно валидиране на телефонния номер

en: Try to ensure the phone number is a valid mobile or landline number based on the rules for the selected country code. This option uses the <code>intl-tel-input</code> precise validation feature, which may give false positives for some phone numbers.
bg: Опитайте се да се уверите, че телефонният номер е валиден мобилен или стационарен номер в съответствие с правилата за избрания код на страната. Тази опция използва функцията за прецизно валидиране <code>intl-tel-input</code>, която може да даде фалшиви положителни резултати за някои телефонни номера.

en: This is an experimental feature and may not work as expected in all setups. Use it with caution.
bg: Това е експериментална функция и е възможно да не работи според очакванията при всички настройки. Използвайте я с повишено внимание.

en: Phone number validation types used when precise validation is enabled.
bg: Типове валидиране на телефонни номера, използвани, когато е разрешено точното валидиране.

en: Mobile
bg: Мобилен

en: Fixed line
bg: Фиксирана линия

en: Toll free
bg: Безплатно

en: Contact
bg: Свържете се с

en: Multi step
bg: Няколко стъпки

en: 2 columns
bg: 2 колони

en: 1 column
bg: 1 колона

en: General styles for the checkout steps, order summary and other sections. <br>Might also apply to other pages such as the Cart, Order Received and View Order pages.
bg: Общи стилове за стъпките за плащане, обобщение на поръчката и други раздели. <br>Може да се прилага и за други страници, като например страниците "Количка", "Получена поръчка" и "Преглед на поръчката".

en: The design template <em>"Split"</em> is not available when using <em>"1 column"</em> layout and will fall back to <em>"Minimalist"</em> if chosen.
bg: Шаблонът за дизайн <em>"Разделяне"</em> не е наличен при използване на <em>"1 колона"</em> оформление и ще се върне към <em>"Минималистичен"</em>, ако бъде избран.

en: Before checkout steps
bg: Стъпки преди поръчката

en: Or
bg: Или

en: When using the <em>"1 column"</em> checkout layout this option is always set to <em>"Before checkout steps"</em> and also applies to desktop view.
bg: Когато използвате оформлението на касата <em>"1 колона"</em>, тази опция винаги е настроена на <em>"Преди стъпките на касата"</em> и се отнася и за изгледа за настолни компютри.

en: Position for the extra order summary section on mobile.
bg: Позиция за допълнителния раздел за обобщение на поръчките в мобилните устройства.

en: The option <em>"On the site header"</em> only applies when using the distraction-free header.
bg: Опцията <em>"В заглавието на сайта"</em> се прилага само при използване на заглавието без отвличане на вниманието.

en: On the site header (requires distraction-free header)
bg: В заглавието на сайта (изисква заглавие, което не отвлича вниманието)

en: Initial state for the expansible order summary section on mobile.
bg: Първоначално състояние на разширяемия раздел за обобщение на поръчките за мобилни устройства.

en: We recommend setting it as <em>expanded</em> for the following countries due to regulatory requirements: <strong>Germany</strong>, <strong>Austria</strong>, <strong>Switzerland</strong>, <strong>Netherlands</strong>, <strong>Poland</strong>, <strong>Belgium</strong> and <strong>France</strong>.
bg: Препоръчваме да го зададете като <em>разширен</em> за следните държави поради регулаторни изисквания: <strong>Германия</strong>, <strong>Австрия</strong>, <strong>Швейцария</strong>, <strong>Нидерландия</strong>, <strong>Полша</strong>, <strong>Белгия</strong> и <strong>Франция</strong>.

en: Collapsed
bg: Сринат

en: Expanded
bg: Разширен

en: Do not show
bg: Не показвайте

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

[ctx: Button label for applying coupon codes]
en: Apply
bg: Направете заявка на

[ctx: Checkout step title]
en: Contact
bg: Свържете се с

[ctx: Checkout step title]
en: Shipping
bg: Доставка

[ctx: Checkout step title]
en: Billing
bg: Фактуриране

[ctx: Checkout step title]
en: Payment
bg: Плащане

[ctx: Checkout substep change link label]
en: Change
bg: Промяна

[ctx: Checkout substep save link label]
en: Save changes
bg: Запазване на промените

[ctx: Substep review text]
en: None.
bg: Няма.

[ctx: Image uploader.]
en: No image selected.
bg: Не е избрано изображение.

[ctx: Settings section]
en: Cart
bg: Количка

[ctx: Settings section]
en: Order pay
bg: Плащане на поръчката

[ctx: Settings section]
en: Thank you
bg: Благодаря ви

[ctx: Settings section title]
en: Integrations
bg: Интеграции

[ctx: Settings section title]
en: License keys
bg: Лицензионни ключове

[ctx: Captcha position]
en: Before place order section
bg: Преди да поставите поръчка раздел

[ctx: Captcha position]
en: Before place order button
bg: Преди бутона "Поръчай

[ctx: Close button aria-label]
en: Close
bg: Затвори

[ctx: Log in link label at checkout contact step]
en: Log in
bg: Влезте в системата

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue below
bg: Или продължете по-долу

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue as a guest
bg: Или продължете като гост

[ctx: Clear image selection on admin pages.]
en: Remove image
bg: Премахване на изображението

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number translators: %d: Package number
en: Shipping %d
bg: Доставка %d

[ctx: shipping packages]
en: Shipping
bg: Доставка

[ctx: Used as fallback for "Proceed to next step" button label]
en: next step
bg: следваща стъпка
